Krom Kaplı
Miller ve BorularKorozyonla mücadele stratejilerimiz

STAR ürünlerimizin hidrolik veya pnömatik bileşen olarak kullanıldığı atmosfer ortamina bağlı olarak, zorlu kosullarin üstesinden gelmek için farklı korozyon direnci seviyeleri vardır. Standart STAR ürünü, proses sekli itibari ile 5 veya 6 krom katmanindan olusur ve özel bir yüzey bitirme işlemine tabi tutulur. Bu coklu krom katmanlari, dış ortamın kaplanan çeliğe nüfuz etme ve korozif saldiri riskini azaltır.

Krom Kaplı Mil

Krom kaplı mil ideal yüzey direnci ve estetik görünüm sunar. Demir - çelik sanayisinde ihtiyaç duyulan mukavemeti sağlar. İndüksiyonlu ve indüksiyonsuz modeller vardır. İndüksiyonlu krom kaplı çelik maksimum sertliktedir. Yüksek mukavemet, korozyon direnci oluşturur.

Paslanma ve aşınmalar riski büyük oranda engellenir. Sertleştirilmiş yüzey, baskıya ve sıcaklık değişimlerine uygundur. Elverişsiz şartlarda mümkün olan en yüksek kaliteye ulaşılabilir. Yüzeydeki krom kalınlığı ve element oranları değişkendir. Stoklarımız, her beklentiyi karşılayacak krom kaplı çelikler sunar.

Krom Kaplı Mil Üretimi

Krom kaplı mil üretimi yuvarlak şerit formunda yapılır. CK 45 ve CK 55 sınıfı malzemeler üretimde sık kullanılır. Demir (Fe) - karbon (C) alaşımı, ısıl işlemle tokluk kazanır. Menevişlemeyle yüksek sıcaklığa ulaşan malzemeler soğutulur. Yağ veya su banyosu süneklik katar. Soğuk yuvarlama prosesi hammaddeyi yarı ürüne çevirir. Taşlama, pürüzsüzlük sağlar.

Demir partikülleri yüksek basınçla yüzeye uygulanır. Çıkıntılar ve orantısızlıklar giderilir. Taşlanmış çubuk kromla kaplanır. Krom kalınlığı sertliği belirler.Dirençli yüzey farklı şekillere getirilebilir. Yaygın seçenek lama millerdir. Kare ve altıgen çubuklar alternatif sunar. Farklı sektörlerde kullanılabilecek miller, soğuk şekillendirmeyle son halini alır.

Krom Kaplı Mil Özellikleri

Krom kaplı çelik mil özellikleri, kaplamaya paraleldir. Kaplamalı çeliklerin krom seviyesi, yapı bileşenlerine göre azdır. Krom ve sertlik orantılıdır. Alaşımı tamamlayan kaplama, kullanım ömrünü belirler. Kaplamalı yüzey, iç katmandan serttir.

Temperlenmiş ve taşlanmış çubuğun sertliği, yorulma direnci sunar. Kromlu mil, mekanik parça imalatında güvenilirdir. Büyük ve küçük boyutlu ekipmanların sorunsuz işlemesini sağlar. Miller korozyon testinden geçer. Bozulma riski ve çatlak durumu saptanır. Eddy Current kontrol disipliniyle kusursuzluk gözetilir. İndüksiyonlu çelik miller, ekstra mukavemet sunabilir.

Krom Kaplı Mil Kullanım Alanları

Krom kaplı mil yüksek dayanıklılık gereken faaliyetlerde kullanılır. İşlenmek üzere değişik form kazanabilir. Rulman üretiminde sık kullanılır. Rulman, dairesel yatak içindeki hareketli bilyelerle enerji üretir. Makine aksamında bulunabilen parçalardandır.

Krom kaplı çelik mil, alüminyum malzemelerle uyumludur. Farklı ebatta kesilerek birçok şekil kazanabilir. Sürtünmenin fazla olduğu şartlarda doğru seçimdir. Korozyon direnciyle yüksek performans sunar. Yaygın kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

  • Çelik tezgâh ve raf imalatı
  • Mutfak eşyası imalatı
  • Otomotiv sektörü
  • Gemi imalatı
  • Askeri ekipman imalatı
  • Dekorasyon sektörü
  • Enerji ve depolama faaliyetleri
  • Sondaj imalatı
  • Orijinal ve yan sanayi parça imalatı
Krom Kaplı Mil Nedir?

Krom kaplı çelik, yüzey sertliği artırılmış bir malzemedir. Mukavemet ve tokluk değerleri yüksektir. Fiziksel yıpranma riskine karşı güvenlidir. Korozyon testleriyle sağlamlığı teyit edilir. Orta ve yüksek karbonlu çeliklerin kaplanmış halidir.

Krom, sertlik ve parlaklık sunar. Taşlanan yüzeylerin kolay kırılmasını, çizilmesini, paslanmasını önleyebilir. Sert miller nitelik bakımından sınıflara ayrılır. Koruyucu yüzey kalınlığı belirleyicidir. Makine ve ekipman üretiminde maksimum ölçüler uygundur. Dekoratif malzemeler ve mutfak eşyalarında düşük sertlik idealdir.

Krom Kaplı Mil Fiyatları Ne Kadar?
Krom kaplı mil fiyatları beklentinizi karşılar. Kesit ölçülerine ve alaşıma göre birçok fiyat sunulur. Talepleri kullanım belirler. Üretimde yüksek kalite sunmak, titiz işlenmiş malzemeyle mümkündür. Proseslerimiz sanayinin krom kaplama mil ihtiyacını karşılar. Bütçenizi aşmadan sert çelik güvencesine ulaşmak kolaydır. Dilediğiniz standarttaki ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin