Üretim / Hizmetler


İlave OperasyonlarParlak çubuklara tüketicide nihai ürün haline gelmeden önce Parlak çubuklara teslim öncesi uygulanan ilave operasyonlarla üretiminizdeki proses adımlarınızı azaltmak ve kullanım avantajı sağlamak amacıyla pah kırma, markalama ve özel boy kesim gibi ilave operasyonlar yapılmaktadır.

Hata KontrolParlak çelikte en iyi ürün kalitesini sağlamak adına çeliğin yüzey ve iç hata tespitleri için tahribatsız muayene (NDT) yöntemlerini hat üzerinde %100 uygulayabilmekteyiz.

Tüm parlak çelik üretim parkurlarımızda hat üzerinde ultrasonik iç hata ve yüzey hata kontrolü (Eddy Current) yöntemi ile IATF 16949 standartlarına uygun üretim yapabilmekteyiz.

İÇ HATA ÇATLAK KONTROL (US KONTROL)

Türkiye’de parlak çubuklara EN 10308 standartları içerisinde ultrasonik çatlak kontrolü yapabilen tek üreticiyiz. Ürünlerimizi EN 10277 3.1 standartlarında belgelendirmekteyiz.

Standartlara göre en yüksek seviye olan Class 4’e göre iç hata kontrolü hat üzerinde yapılmaktadır. 

YÜZEY ÇATLAK KONTROL (EDDY CURRENT)

Tüm parlak çelik üretim hatlarımızda EN 10277 standartında Class 4’e kadar Eddy Current yöntemiyle %100 yüzey çatlak kontrolü yapabilmekteyiz.

Tahribatsız muayene (NDT), girdap akımı (eddy current) yöntemi, test edilen çeliğin yüzey kalitesini değerlendirmek ve test sonuçlarının kalitesini izlemek için kullanılır. Pah kırma, parlak çelik çubuklarla uğraşan kişilerin kesilme ve yaralanma olasılığını önemli ölçüde azaltan keskin kenarları ortadan kaldıran bir işlemdir.

Özel Boy KesimTestere parkurumuzda her türlü kesim işlemlerine uygun istenilen ölçü ve boylarda kesim yapılmaktadır. Lazer ölçü kontrollü şerit testerelerimizle en küçük ölçüden en büyük ölçüye kadar hassas şekilde kesim yapılırken dikey testeremiz ile istenen genişlik ölçülerinde boy kesimi yapılmaktadır.

Tüm Çelik Servis Merkezlerimizde, +/- 0,1 mm hassasiyetle, 250 mm çapa kadar kesim yapan son teknoloji dairesel testereler ile kesim yapmaktayız. Yılda 14 milyondan fazla kesim yapmamızı sağlayan bu benzersiz teknoloji sayesinde, müşterilerimizin özel boy taleplerini hatasız bir şekilde yerine getirmekteyiz.

Yüksek performanslı üstün teknolojiye sahip testere parkurumuz ile müşterilerimize kalite, sıfır fire, zaman, iş gücü, finansman ve metrekare avantajı sunmaktayız.

MarkalamaÜrünlerin üzerine istenilen ölçü ve aralıklarda markalama işlemi yapılarak ürünlerin üzerine istenilen logo ve bilgilerin basılmasını sağlıyoruz. Bu hizmetimiz ürünlerin tanınmasını ve takip edilmesini kolaylaştırmaktadır.

Pah KırmaÜrettiğimiz vasıflı parlak çelik çubukların uçlarına 15˚, 30˚, 45˚, 60˚ açılarda 1mm ile 5mm arasında boyda pah kırma işlemi yapmaktayız.

Pah kırma üretim operatörünün iş güvenliği için keskin kenarları ortadan kaldırarak yaralanma olasılığını önemli ölçüde azaltan bir işlemdir. Tek veya çift taraflı olarak uygulanabilir.

Tamamlama ve Paketleme
Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda parlak çeliklerimizi otomatik çift uçlu pah kırılmış, özel boy halinde ve sevk şekline göre farklı paketleme şekilleri sunarak hizmet vermekteyiz.

Parlak çelik çubukların farklı paketleme türleri, son kullanıcıların mesafelerine ve lojistik işlemlerin türüne göre, son kullanıcıların konumuna kadar olduğu gibi, üretimden hemen sonra da ürünlerini teslim almalarına imkân vermektedir.